Mirosław Senejko
MIRSEN, mgr Mirosław Senejko

Menu

Dane osobowe:

Imię i nazwisko:
Mirosław Senejko

Wykształcenie:
filolog języka hiszpańskiego
filolog języka polskiego

Wykonywane zawody:
nauczyciel
tłumacz
korektor

   O mnie

   Mirosław Senejko - kim jestem i czym się zajmuję...

   Nazywam się Mirosław Senejko. Kilka lat temu ukończyłem iberystykę na Uniwersytecie Śląskim w Sosnowcu, a następnie polonistykę w Katowicach, i od tego czasu jestem bezustannie związany z nauczaniem języka hiszpańskiego, polskiego i tłumaczeniami. Z zamiłowania jestem lingwistą, poświęcającym swój wolny czas na pogłębianie wiedzy z zakresu zagadnień językoznawczych i przekładu literackiego, choć ta ostatnia gałąź nie jest moją domeną zawodową. Fascynuje mnie gramatyka komparatywna, gramatyka praktyczna oraz składnia i interpunkcja nie tylko języka hiszpańskiego, ale również naszej mowy ojczystej.  

     Od roku 2003 jestem zawodowo związany z jedną z największych szkół językowych na Górnym Śląsku, mającą Akredytację Kuratorium Oświaty, BEST Centrum Języków Obcych, gdzie prowadzę zajęcia z języka hiszpańskiego i wykonuję tłumaczenia pisemne i konsekutywne. 

    Moim pragnieniem zawsze było zgromadzić wokół siebie jak największą ilość osób zafascynowanych językiem i kulturą hiszpańską oraz zaszczepić słabość do jednego z najpiękniejszych języków świata w sercach tych, których do tej pory hiszpańskość urzekała jedynie od strony krajoznawczej.  

     Stworzyłem wobec tego działalność, która między innymi ma na celu zaspokoić to skromne pragnienie.  

     Mam nadzieję, że i Wasze pragnienia zostaną choć po części zaspokojone.  

 

     Zapraszam do zapoznania się z inicjatywą MIRSEN.  

 

 Mirosław Senejko  


Kreator stron - łatwe tworzenie stron WWW